Sida 1 av 1

Bra snurr på fältet

Postat: sön jul 06, 2008 4:06 pm
av Johan
Idag var det bra snurr på fältet...det skolades hej vilt, och EK-flygningarna duggade tätt. Kalle Kalle hann inte mer än att stanna framför klubbhuset innan det var dags igen. Vilket kommersiellt flygbolag som helst hade blivit avundsjuka på de turn-around tiderna KK hade idag :lol:

Robban och Nisse trafikerade varvet flitigt idag, och det var riktigt snygga EK-landningar som vi i publiken bjöds på!

Och vi får inte glömma bort stugvärds-Nisse som klippte gräset, rensade ogräs och mycket mer. Hur snyggt som helst och trevligt att komma ner en runda på klubben.

Härligt att se!

Flyg väl och mycket!

Postat: sön jul 06, 2008 4:10 pm
av Henrik
Fint att se!

Jag har idag också besvarat lite korrespondens ifrån tyskland. Tyskarna verkar ha hittat vårt fält och jag tycker mig se en ökning i antalet besökande kärror, vilket såklart är trevligt.

Postat: sön jul 06, 2008 11:13 pm
av NisseWesterlund
Avslutade dagen med en romantisk tur mot solnedgången med Daniel. Totalt 3:55h i luften i dag. Tusan...det gungar fortfarande i kroppen. Sist jag kände såhär hade jag seglat 12 timmar i sträck i 13 sekundmeter... :-D Tänker på Håkan som guppar fram från nio på morgonen till sju på kvällen... :shock: